Logo Gmina Kobiele Wielkie

News

News zdjęcie id 128

Program edukacji ekologicznej - „Piękno i różnorodność ziemi opoczyńskiej”

27.06.2016

       W związku z realizowanym projektem pn. Program edukacji ekologicznej - „Piękno i różnorodność ziemi opoczyńskiej”, dotowanym przez Wojewódzki Fundusz Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, zgodnie z regulaminem ekologicznym konkursów z nagrodami, organizowanych w ramach projektu:

- fotograficznego pn. „Osobliwości przyrody powiatu opoczyńskiego” - zadanie konkursowe polega na wykonaniu dokumentacji fotograficznej i opisu położonego na terenie powiatu opoczyńskiego obiektu przyrodniczego

- na trasę rowerową lub pieszą pn. „Bliżej opoczyńskiej natury” - zadaniem konkursowym jest wykonanie opisu i dokumentacji fotograficznej jednodniowej trasy rowerowej/pieszej na terenie powiatu opoczyńskiego

       Dzięki materiałom zgromadzonym w ww. konkursach, wydany zostanie album „Osobliwości przyrody powiatu opoczyńskiego”, zawierający m. in. informację na temat każdej z 8 gmin powiatu opoczyńskiego, charakterystykę obiektów przyrodniczych oraz fotografie i opisy takich obiektów znajdujących się na terenie powiatu opoczyńskiego (rezerwatów przyrody, obszarów Natura 2000, pomników przyrody, użytków ekologicznych, stanowisk dokumentacyjnych, ekosystemów oraz wybranych elementów flory lub fauny). Ponadto w albumie znajdą się fotografie i opisy zabytków, miejsc poświadczających ważne wydarzenia historyczne, obiektów istotnych dla lokalnej społeczności, obiektów infrastruktury turystycznej. W albumie znajdzie się mapa rozmieszczenia osobliwości przyrody na terenie powiatu opoczyńskiego i przebiegu ścieżek rowerowych lub pieszych. Ostateczna treść albumu będzie uzależniona od ilości i treści nadesłanych prac konkursowych. Uzupełnieniem albumu będzie folder „Każdy zyska na ochronie środowiska”, zawierający informacje dot. przyczyn obniżenia bioróżnorodności i pogarszania się „świadczeń ekosystemowych", konsekwencjach tych zjawisk dla zdrowia i życia ludzi oraz działaniach mających na celu zachowanie dziedzictwa przyrodniczego. Wyróżnieniem dla uczestników konkursu fotograficznego będzie nadrukowanie zdjęć najładniejszych obiektów przyrodniczych powiatu opoczyńskiego, na torbach wielokrotnego użytku, dla laureatów konkursów przewidziane są nagrody.

       Realizacja zadań ujętych w Program edukacji ekologicznej - „Piękno i różnorodność ziemi opoczyńskiej” umożliwi, uczestniczącym w nich mieszkańcom województwa łódzkiego, podniesienie poziomu wiedzy przyrodniczej i ekologicznej a przede wszystkim poznanie różnorodności przyrody powiatu opoczyńskiego i uświadomienie potrzeby samodzielnych działań na rzecz ochrony jego naturalnych walorów. Dlatego bardzo zachęcam i proszę o jak najszersze rozpropagowanie regulaminów wśród szkół i in. instytucji a także osób prywatnych, oraz aktywnego udziału w konkursach.

Regulamin - "Osobliwości przyrody powiatu opoczyńskiego”

 

Regulamin - „Bliżej opoczyńskiej natury”

 

Wójt gminy zaprasza

<p><strong>Henryk Więckowski</strong></p>

Henryk Więckowski

Przyjęcia interesantów:

Urząd Gminy w Kobielach Wielkich

ul. Reymonta 79
97-524 Kobiele Wielkie
tel.: 44 681-44-12
e-mail: ug@kobielewielkie.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

maj 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.